top of page

Wed, Apr 03

|

Rönesans Gelişim Akademi

ULUSLARARASI KOÇLUK EĞİTİMİ

ULUSLARARASI KOÇLUK EĞİTİMİ
ULUSLARARASI KOÇLUK EĞİTİMİ

Saat & Yer

Apr 03, 2019, 11:00 AM – May 01, 2019, 5:00 PM

Rönesans Gelişim Akademi, Mecidiyeköy Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Raşit Rıza Sokak, D/Kat:7, Mecidiyeköy Mahallesi, 34387 Şişli/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

ULUSLARARASI KOÇLUK EĞİTİMİ 

10 yıllık Eğitim Tecrübesi ile, Uluslararası Platformda Kalitesi Kanıtlanarak Tüm Dünyada Geçerlilik Kazanmış (Akredite Olmuş) Bir Eğitim ve Kişisel Gelişim Firması olan, RÖNESANS GELİŞİM AKADEMİ farkı ile KOÇLUK EĞİTİMİ'ne katılarak siz de Uluslararası bir Profesyonel Yaşam Koçu olabilirsiniz.

Koçluk mesleği kişiler üzerindeki hızlı, çözümcü ve geliştirici etkisiyle son 10 yılda hızla büyümektedir. Bu büyüme, bireylere gerek profesyonel hayatlarında gerekse kişisel yaşantılarında farklı bakış açıları katmış ve vizyonlarını genişleterek başlı başına bir sektör halini almıştır. Bu sayede birçok kişi koçluk mesleğine adım atarak gerek kişilere gerek ise kurumlara hizmet vermeye başlamıştır.

RGA Uluslararası Sertfikalı Koçluk Eğitimi profesyonel anlamda koçluk yapmak isteyenler için tasarlanmış, koçluğun A’dan Z ye tüm temellerini içeren, kişinin tecrübe ve deneyimlerine, hizmet vermek istediği sektöre göre modelleyebildiği, temel koçluk eğitimidir. Koçluk Eğitimi koçluk mesleğine tüm dinamikleri ile hakim olacak, önce kendini hayatında bir adım öteye taşıyacak, profesyonel olarak koçluk yapabilecek ve aldığın eğitimi geliştirerek, diğer koçluk modellerini de uygulayabilen bir Coach olarak mezun olacaksınız. Profesyonel Coach eğitimi sayesinde yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, satış koçluğu, yönetici koçluğu, ilişki koçluğu gibi koçluk alanlarında da aktif olarak yer alabileceksiniz.

Eğitimle Neler Kazanabiliriz ?

Bir koç olarak zihnini nasıl susturacağını, dinlerken yargılama alışkanlığını nasıl devreden çıkaracağını, nasıl yanıt vereceğini öğrenecek, tarafsız bir gözle dinlemek üzerinde çalışacaksın. Tümüyle bir koçluk becerisini inceleyecek ve uygulayacaksın. Yapacağın seanslarda sadece açık ve berrak bir zihinle orada olmayı ve beyninin sağ lobuyla sol lobunu dengeleyerek odaklanmayı öğreneceksin. Kendini bırakmayı (yargılar, ego, kendi doğruları,

kişisel gerçeğin) ve karşındaki insanın var olmasına izin vermeyi deneyimleyeceksin. Fiziksel ve zihinsel olarak uyum ahenk bağı kurmayı ve bu sayede müşterilerin ile aynı ahenk içerisinde olmayı öğreneceksin.

Karşınızdaki kişinin değer yargısını da işin içine katarak, dünyayı onun gözünden görmeyi başaracaksınız. Kişinin bulunduğu nokta ile bulunmak istediği nokta arasındaki büyük açıklığı fark edecek ve odaklanacağı noktaya nasıl ilerleyeceğini bulmuş olacaksınız. Empatik ve etkin dinlerken aynı zamanda arka planda olan şeyleri fark ederek ve insanları dört boyutundan dinlemeyi keyfetmeyi öğreneceksiniz. Güçlü sorular ile kişinin kim olduğunu, nerede olduğunu ve nereye gitmek istediğini fark edebileceksiniz. Bu eğitim sayesinde, bir koç olarak, kişilerin en iyi yanlarını keşfetmelerine, kucaklamalarına ve geliştirmelerine yardımcı olacak, kendinde bulunan harikalığı fark etmesini sağlayacaksınız.

Program Uygulanışı

Profesyonel Koçluk Eğitimi her hafta 1 Kur olacak şekilde 4 Kurdan oluşur ve 4 haftada program tamamlanır. Her Kur 2 tam günlük yani 14 saatlik eğitimden oluşur. Toplamda 64 saattir. Bu durumda haftada 2 gün ders yapılırak 4 haftada eğitim tamamlanır. Son hafta olan 5. hafta (2 gün) ise Uygulamalar ve Sınavlar yapılır.

Eğitim sonunda tüm yazılı ve Uygulamalı Sınavları Başarıyla tamamlamış olan Koç adayları Koç olarak Mezun Olacaklardır.

Program İçeriği ve Konular

Koçluk Nedir?

Nasıl Yaşam Koçu Olabilirsiniz...

Neye Koçluk Edilir,

Kimlere Koçluk Yapılır

Koçluk İlişkisi

Yaşam Koçunun Uyumu

Temel Koçluk Becerileri

Hayat Çarkı

Değerler Sistemi İle Yüzleştirme

Yaşam Koçunun Dinleme Ve Anlama yetisi

Yaşam Koçunun Gedikleri Bulma Yetisi

Soru Sorma Yetisinin Geliştirilmesi

Güçlü Sorular Ve Zamanlama

Güçlü Gözlemler

Güçlü Ricalar

Uygulama Ve Pratikler

Dili Kullanmanın Önemi,

Sihirli Sözler Müşteri Yapılandırma

Müşteriyi Geliştirmek

Hedefleri Gerçekleştirmeyi Başarmak

Çözüme Gidiş Ve Çözüme Odaklanma

Vizyon Oluşturma Misyonunla Tanışma Gerçeği – Oyun Ruhunu Yakalamak

Koçluk Seanslarının Sıralama Ve Yapılanması

Koçluk Süreci Ve Desteğin Süreci

Koçlukta Kullanılacak Formlar Ve Belge Dökümleri Ve Kullanılması

Koçluk Alanları

Kendinize Koçluk,

Kendinizi Yapılandırma

Artık Koçsunuz Ve Kendi Koçluk İşinizi Kurun Uygulama ve Pratikler

Genel Başlıklar

Seans çerçeveleme

Uyum aheng oluşturmak

Hedef ve kontratı belirleme

Aktif dinleme

Empatik dinleme

Psikolojik oksijen verme

Güçlü gözlem

Güçlü soru sorma

Güçlü ricalar

Farkındalık oluşturma

Saygı ve içtenlik

Yapılandırma

Yeniden çerçeveleme

Koçluk duruşu

Programdan Öğrenecekleriniz;

Koçluk yapmayı öğreneceksiniz.

Koç olmayı öğreneceksiniz.

Koçluk duruşunu öğreneceksiniz.

Koçluk sezileriniz gelişecek.

Koç gibi soru sormayı öğreneceksiniz.

Koç gibi dinlemeyi öğreneceksiniz.

Koç gibi danışanı yapılandırmayı öğreneceksiniz.

Program Modülleri;

1. Koçluğa giriş

2. Koçluk mesleği

3. Koçluk metadolojisi

4. Koçluk yaklaşımları ve modelleri

5. Koçluk soru modelleri

6. Koçluk duruşu modelleri

7. Koçluk sezi modeli

8. Koçluk yapılandırma modeli

9. Koçluk farkındalık modeli

* Yazılı Sınav

* Uygulamalı Sınav

Bu program kimlere göre

Bu program profesyonel koç olmak, kişisel gelişimini sağlamak, kendini, iletişimini, ilişkilerini geliştirmek isteyenlere göre tasarlanmıştır. Hekes katılabilir.

Eğitim Dili

Türkçe

Eğitim Süresi

64 saat

Eğitmen

Hülya KAVUZLU

Eğitimci & Terapist

SPRİTDER Başkanı

Eğitim Tarihi

Nisan ilk haftası balamak üzere

Haftada İki gün Çarşamba ve Perşembe günleri tam zamanlı 11:00 - 18:00 dir.

İlk ders 3 Nisan Çarşamba - 4 Nisan Perşembe başlayacak şekilde Mayıs ilk haftası 1 Mayıs Çarşamba - 2 Mayıs Perşembe tamamlanır. Eğitimin son günü sınav yapılmaktadır.

Alınacak Olan Belge

Eğitime katılanlar tüm Dünyada geçerliliği olan Uluslararası bir Profesyonel Koç olacaktır. ISCC 15290:2014 ‘’Eğitim Kurumu Akredite Sertifika Yönetim Sistemi’’ ile akredite edilmiş Uluslararası Profesyonel Koçluk Sertifikası almayı hak kazanacaksınız. Talep eden öğrencilerimiz MYK Onaylı belge de kazanabileceklerdir. 

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page